Category

„A viszonylag apró, magányos farkas, amely Suzuki szépen csinál”

Gondolkodott arról, hogy a világ legfontosabb autógyártói mennyire gazdagabbá váltak tavaly szerény ügyfeleik rovására? Tekintettel arra a tényre, hogy az Apple félelmetesen magas, 45,7 milliárd dolláros (35,5 milliárd font) éves nyereséget mutatott be, míg a Kínai kapzsi ipari és kereskedelmi bank 41,9 milliárd dollár (32,5 milliárd font), a Toyota, a legmagasabb, a legfelsõbb -A Ranked Automobile Maker összehasonlító pauper volt, 16,9 milliárd dolláros nyereséggel (13,1 milliárd font).
Reklám – A rövid cikk az alábbiakban folytatódik

Váratlan, hogy a szerény és időnként fagyos Renault-Nissan „partnerség” volt a motoripar második helyezettje, tavaly 9,8 milliárd dolláros (7,6 milliárd font) nyereséggel. Még sokkal megdöbbentőbb az, hogy a Daimler (azaz a Mercedes) birodalma és a General Motors szinte azonosító nyereséget kapott-9,4 milliárd dollár.
• A legdrágább autók, amelyeket valaha értékesítettek az aukción
A BMW-Mini ruházat (7,9 milliárd dollár) kihúzta a Hyundai-Kia szöuli nővére (7,0 milliárd dollár), ezáltal a bajba jutott VW csoportot a hetedik helyre 5,9 milliárd dollárral csökkentette, ami aggasztóan alacsony az ilyen nagyságrendű multi-marque társaságnál.
Még az egyetlen márka, amely a Honda, a tavalyi gyakorlatilag annyi profitot (5,7 milliárd dollárt) örül-és ez azután, hogy jelentős összegeket fújt a régóta futó F1 komédia sorozatán. A legnépszerűbb kínai pénzgyártó a Rising Star SAIC (4,8 milliárd dollár), és ez a tény különösen kényelmetlen a Ford megfogalmazásához, amelynek nyeresége tavaly 4,6 milliárd dollárra zuhant.
Az új Dongfeng-Peugeot család 3,3 milliárd dollárral stabil indulásra indult-nem rossz, ha egy ideje a francia oldalon lévő pénzügyi nehézségeket veszik figyelembe! És a viszonylag apró, magányos farkas, amely Suzuki, szépen teljesít egy kis munkaerővel és bérszámlával, de 1,5 milliárd dolláros nyereséget – sokkal több mint 50 % -kal növekedett 12 hónappal ezelőtt. A Peking Automotive Group (1,3 milliárd dollár) és a Tata Motors (1,1 milliárd dollár) ott lógnak, és minden bizonnyal az egyetlen módja annak, hogy ezen a párhoz és otthonukhoz, Kína és India legyen.
A Mazda azonban számomra egyre remegőbbnek tűnik, majdnem szorosan támaszkodva a belső égésű motorokra, amelyek tiltásokkal néznek szembe a nem túl távoli jövőben, plusz a (csökkenő) éves nyereség mindössze 866 millió dollárt. Ideje a Toyota -nak néhány milliárdjának a Mazda megszerzésével, a szórakoztató/sportos oldal fejlesztésével, majd a Lexus alatti, de a Daihatsu feletti, szépen a márkát. A Mazda veszélyben van egy túl kicsi és villogott módszer miatt. Gondolkodásának, a K + F-kiadásoknak és a látásának nagyobbnak, jobbnak, nagyobbnak kell lennie-tehát a Toyota által finanszírozott mentés szükségessége.

Gondolod, hogy a Mazda napjai számoznak? Tudassa velünk az alábbi megjegyzésekben …